محل تبلیغات شما

 

معرفی کتاب:(ژان کریستف)

ژان کریستف رمانی از رومن رولان (۱۹۴۴-۱۸۶۶)، مؤلف و آهنگساز فرانسوی برنده نوبل ادبیات است.(ژان کریستف)

ژان کریستف ررمانی موزیکال ااست که گام هاا و ااصوات موسیقی راا لابه ته نشست سطورش نهان کرده ااست. رولان درر ااین کتااب باا زبان موسیقی کلام می گوید و گاه که کلامش ااز سخن گفتن مفتوح می اایستد فقط می نوازد و نت ها وا اصوات موسیقی راا درر قاالب وااژگان دررمی آورد. موسیقی اای که گاه اآدمی راا به شور و هیجان واامی داارد و گااه دل اآزرده می ساازد.(ژان کریستف)

ژان کریستف موسیقیدان آلمانی است که بعد از درگیری با شهربانی مجبور به ترک کشور شده و به فرانسه مهاجرت می کند.(ژان کریستف)

ژان، طی دوران بلوغ فکری اش دستخوش تحولات کثرت بوده و الی حدودی حائز روحی چند شخصیتی است. منش اصلی و با دوامش به آرامی شکل می گیرد و به یک ثبات معقول و بخردانه می رسد.(ژان کریستف)

زندگی ژان کریستف لغایت بی گمان زیادی به زندگی و اندیشه های بتهوون، موتسارت و واگنر همانند است ولی ژان بیش تر به خالق خود همانند است الی به فردی دیگر.(ژان کریستف)

موسیقی در ژان نیاز شدیدی به برادر داشتن برمی انگیزد و کسی که اخ می دارد، دیگر تقریبا نمی شناسد و خویش را به تمامی در گذرگاه کل کسانی که دوست دارد ایثار می کند.(ژان کریستف)

(ژان کریستف)ااین عشق افلاطونی نصیب کسی نمی شود جز روح الیویه فرانسوی که روانش چون پناهگاهی ااست نرم و ااطمینان تقسیم االی ژان سرااسر هستی خود راا به ااو بسپرد.

ژان در دوستی با الیویه دانشمند را از نظرگاه اخ می نگرد و هستی را با حواس همنشین در آغوش می کشد غافل از آن که طبیعت بی رحم در جدا کردن دو قلب که به یکدیگر عشق ورزیده اند هرگز عشق را در یک سررسید از هر دو قلب بر نمی کند بلکه چنان می کند که یکی متعلق به دو زودتر از اخ داشتن مفتوح ایستد الی دائم آن کسی که بیشتر اخ دارد فدا شود و این ژان است که هرگز نمی تواند در دوست داشتن لحظه ای به خویش مجال سستی و اهمال گذرگاه دهد.(ژان کریستف)

نوشتن ژان کریستف بیست سال طول کشید و بنا به زعم مؤلف شاهکار او به شمار می رود.

ژان کریستف ، منعکس کننده اندیشه ها و گرایش های آشتی طلبانه رولان است. رولان در این کتاب وقوع جنگ بین دو مملکت آلمان و فرانسه را پیش بینی می کند و درست دو سال بعد از سپریدن کتاب است که جنگ جهانی اول رخ می دهد.

نويسنده:رومن رولان

مترجم:محمد مجلسی

تعداد صفحات:2105 چهارجلدکامل

حجم فایل:21.2مگابایت

فرمت کتاب:pdfپی دی اف(کیفیت عالی)

زبان کتاب:فارسي

سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814

 

دریافت فایل


جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید


دانلود رایگان نمونه سوالات اصلی آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی 1400 pdf

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی